ARCHÍV INTERNETOVEJ STRÁNKY

 
 

 

 
 
    | Úradná tabuľa | | Aktuality | | Akcie a podujatia |

 

     
 
SPRÁVY

DOTAZNÍK

SAMOSPRÁVA

ÚRADY A INŠTITÚCIE
ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
INZERCIA
VÝSTAVBA V LAMAČI
FOTOALBUM

ÚRADNÁ TABUĽA

HISTÓRIA
SYMBOLY
 KULTÚRA
    - Kino Lamač
    - Knižnica
    - Oslava 710. výročia
        - 21.10.2001
        - 26.10.2001
        - 27.10.2001
        - 28.10.2001

DOPRAVA
ŠPORT
MÉDIÁ
ORTOMAPA LAMAČA

EURÓPSKA ÚNIA

LINKY
MAPA STRÁNOK
KNIHA NÁVŠTEV

Nastav archiv.lamac.sk ako:   Domácu stránku
  Obľúbenú stránku

   Verzia pre tlač

  POČASIE 
LAMAČSKÁ POVESŤ 2002


Ani sme si neuvedomili, ako rýchlo beží čas, ako rýchlo sa míňajú dni a plynú mesiace, ako rýchlo odrastajú lamačské deti a pomaly sa z nich stávajú mladí dospelí. Túto skutočnosť nám v plnej kráse pripomenul už štvrtý ročník literárno-výtvarnej súťaže Lamačská povesť 2002, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa konalo 25. apríla 2002 v kine Lamač. Na radosť z úspechu svojich spolužiakov sa prišlo pozrieť takmer dvesto žiakov ZŠ na Malokarpatskom nám., ktorí nás ešte stále dokážu presvedčiť, že nielen nuda, záhaľka či sklony ku kriminalite dominujú u dnešnej mladej generácie.

V tomto roku prispelo do súťaže takmer 100 mladých majstrov pera a štetca, ktorých zaujali nielen lamačské historické udalosti, ale aj tradícia vinohradníctva, hasičstva či udalosti z novodobej histórie našej mestskej časti. Do súťaže v tomto roku prispeli aj študenti sekundy A. z Gymnázia Ladislava Sáru v Karlovej Vsi pod vedením pani učiteľky Mgr. Terézii Gamratovej, ktorí dokázali, že v literatúre neexistujú miestne hranice, ale len záujem o tvorbu a radosť z vydarenej práce. Víťazkou literárnej časti sa stala Iveta Gregušová s prácou Povesť o kaplnke sv. Rozálie. Na druhom mieste skončil Jakub Ježík s dielkom Jasnomodrý kvet a na treťom sa umiestnila Martina Malíková s povesťou Lamačský drak a Studená hora. Všetci finalisti sú žiakmi siedmeho ročníka ZŠ na Malokarpatskom nám. Vo výtvarnej časti zvíťazila Mária Kučeráková (GLS) s kresbou Vinohradník pred Katarínou Sojkovou (GLS) s prácou Požiar v Lamači a Alexandrou Moravcovou (GLS) s kresbou Nešťastná láska. Cenu starostu MČ Bratislava – Lamač za najlepšiu ilustráciu získal Miroslav Palkovič s perokresbou Studňa a za najlepšiu literárnu prácu Jaroslav Pištek s povesťou Lamačský poklad, obaja z kategórie dospelých. Zvláštne poďakovanie  by sme chceli vyjadriť vedeniu a učiteľkám ZŠ na Malokarpatskom nám., pracovníčkam Miestnej knižnice Lamač a MÚ BA-Lamač, ako aj členom Komisie bývania, soc. starostlivosti, kultúry a športu za výbornú  spoluprácu pri realizácii súťaže a všetkým priateľom literatúry, vďaka ktorým sa darí tradíciu tohto projektu ďalej rozvíjať.

Zavŕšením súťaže a malou odmenou pre víťazov boli dve predstavenia Divadla bábok Terézie Szabovej - Čertík prešporský a Malý Mozart v Prešporku, na ktorých sa deti nielen zabavili, ale aj objavili možnosti dramatizácie povestí .

 
       
Copyright © 2009 MÚ Bratislava Lamač Stránku spravuje Platon Webhosting Platon Group